Ahmet Yıldız – Güçlü Beyin

11 Eylül 2018

Uyarı!!! Bu yazı en az bir kere beynini kullananlar için yazılmıştır, eğer kullanmıyorsanız lütfen okumadan kapatınız… Evet ne bekliyorsunuz ki, alkış mı tutmalıyım beynini kullanmayanlara, ooo harikasınız, bu kadar başarı hem de beyin kullanmadan mı demeliyim, avucunu yalarlar…

Beyin bu ya, insanın herşeyi, bunu kullanmamak ne demek. Neyse sakinim, şimdi de kitabımıza gelelim, Ahmet Yıldız Güçlü Beyin diye bir kitap yazmış, istiyor ki, en değerli organımızı kullanmadan önce bir bilelim, nedir, ne değildir, nasıl çalışır, tanıyalım, öğrenelim ondan sonra kullanıp faydasını görelim diyor.

Bence de çok haklı, mesela bir arabayı kullanmak istiyorsanız önce onu iyice tanımanız gerekiyor, artık arabalarda modernleştiği için bir sürü düğme bir sürü sistem var, eskisi gibi olsa rahat ama çağ değişti. Bilgi çağında rakiplerimize yetişmek için koşmak gerekiyor, yürümek kar sağlamaz.

Güçlü Beyin kitabı, bir hikaye kitabı değil, o yüzden beynin kısımlarını anlatırken teknik terimlere girecek, çalışmasını anlatırken bilimsel konulara değinecek, sizi ufacık bir bilgi vereyim, bu bilgi bile tüm kitabın içi boş olsa bile size bir hayat kazandırır.

Gelelim bilgimize, düşünün bir kitap okuyorsunuz kitapta, otlayan koyunlar, ağaçların sararmış yaprakları, rüzgarın esintisi, koyunların boyunlarına ki çanların sesleri, köpeğin havlaması, çobanın kavalı, yeşil otlar var, siz bu satırları okurken, beyniniz hem okudu, hem de bunu zihninizde canlandırdınız görselleştirdiniz, kısaca beynin iki yarım küresi de bu işte ortak çalıştı. Peki faydası nedir, öğrenciler sürekli sınavlara giriyor, soruları okuyor, işte kitap okuyan öğrencinin beyninin sağ ve sol yarım küreleri gelişmiş olduğu için olayları canlandırma ve başarıya ulaşmada kitap okumayanlara göre önde, çünkü ne derler, iki beyin bir beyinden iyidir.

Yukarıda da bahsettiğim gibi, tek bu bilgi bile oldukça birikim katacaktır hayatımıza, varın siz kitabın tamamını okuduğunuz da kendinizin kullanma kılavuzunu okumuş olacaksınız, Ahmet Yıldız Güçlü Beyin kitabında bunu güzelce ve sade bir dille başarmış.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir