Daniel Smith – Steve Jobs Gibi Düşünmek

4 Ekim 2018

İnsanların hayatlarına etki eden 3 tane elma vardır, bunlardan ilki Hz. Adem’in elması, diğeri Newton’un elması ve üçüncüsü ise Steve Jobs’un elması yani Apple. İlk ikisinin etkisi su götürmez ama üçüncüsü şuanlık biraz daha etki edecek gibi gözüküyor ve de Steve Jobs hakkında yazılmış kitaplardan biri olan ve Daniel Smith tarafından yazılmış olan Steve Jobs Gibi Düşünmek kitabı bu sefer ki konuğumuz.

Steve Jobs hakkında tartışmalar süre dursun adamın bu dünyadan göçeli 7 yıl olmuş ya, zaman su gibi akıp geçiyor ama kurduğu sonra kovulduğu sonra tekrar başa geldiği Apple nasıl oldu da dünyanın en değerli markaları arasında girdi, işte bu kitapta kısım kısım ipuçları veriliyor.

Bir kitaptan fevkalade derecede faydalanmak için çok kitap okumak gerekir, mesela iş kitapları üzerine çok okursak, bu tarz kitaplarda verilmek istenen mesajları artık rahatça kavrayabilir tarzda oluruz, bu tanıttığımız kitapta da sıradışı bir karakteri ilk aşamalardan beri anlatıyor, bir zamanlar kokuşmuş bir hippi gibi takıldığı, sonraları frutaryan yani sadece meyveyle beslenen bir diyet yaptığı, hindistan gezisi için lazım olan parayı almak için girdiği işler, kurduğu dostluklar, eksik yönlerini nasıl kapattığı, bir zamanlar aldığı kaligrafi dersinin ona ne şekilde yarar sağladığı, takıntıları….

Günümüze damga vurmuş bir teknoloji şahsiyetinin ele alındığı bu kitapta çıkarılacak güzel dersler var, cımbızlamak size kalmış…

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir