Şemseddin Bektaşoğlu – Temel İlmihal Bilgileri 1-2

8 Ekim 2018

Her telden okuduğumuz kitaplarda bugün dini kitaplar var ve kendisine müslüman diyen her bireyin hayatında her zaman ihtiyaç duyacağı bilgilerin temel düzeyde anlatıldığı, Şemseddin Bektaşoğlunun yazmış olduğu Temel İlmihal Bilgileri 1 ve 2 kitapları oldukça faydalı ve hacim bakımından da oldukça kullanışlı.

Dini bilgiler inananlar için olmazsa olmazlardır, malum günümüzde şarlatan, sahte hoca, sahte şeyh, sahte imam ne ararsanız var, peki bunlar nasıl böyle güç sahibi oluyorlar, tabi ki cehaletten, bizler doğruyu bilmezsek, doğruyla yanlışı ayırt edemeyiz, böyle olunca da şarlatanların kol gezmesi oldukça makul.

Temel İlmihal Bilgileri kitabımız 1 ve 2 olmak üzere iki kitaptan oluşuyor, ilk kitabımızın konusu temizlik ve namaz oluşturuyor, ki bunlar zaten derler ya hani namaz dinin direğidir diye, e namaz kılmak için de abdest gerekiyor temizlik gerekiyor, normal bir müslüman günde 5 defa abdest aldığında onun bedeninde pislik kalır mı, biraz düşününce ne kadar muazzam bir dine sahip olduğumuz ortaya çıkıyor, bize düşen ise bu dinin gerekliliklerini bilip ona göre yaşamak.

Kitabımızın ikinci cildinde ise oruç, zekat, hac, yemin, adak ve kurban hakkında bilmemiz gereken ilmihal bilgileri bulunmakta. Ben ne zaman bir kitap okuyupta yeni bir şeyler öğrendiğim de keyif alıyorsam, bu dini kitaplar da öyle, diyelim namaz kılıyorsunuz, duayı yanlış okudunuz, ne yapacağınızı bilmiyorsunuz, zekat konusu, diyelim yemin ettiniz ama bozdunuz… kısacası hayatımızın ruhumuzun gıdası olan din için gerekli bilgileri bu kitaplarda temel düzeyde bulunmakta. İnancını kuvvetlendirmek isteyen herkesi okumaya ve bilgilerin doğruluğunu araştırmaya davet ediyoruz.

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir