William Shakespeare – Romeo Ve Juliet

8 Ekim 2018

Romeo ve Juliet ismini duymayan yoktur, bunun bir aşk hikayesi olduğunu bilir, peki bu aşkın nasıl ifade edildiğini acaba kaç kişi bilir. Ama bu yazıdan sonra herkes bilecek, ünlü oyun yazarı William Shakespeare tarafından yazılmış olan Romeo ve Juliet, söz sanatlarının bol bol olduğu, şiir seven genç kızların yüreklerine kor ateşler düşürdüğü muhteşem eseri.

Farklı türden kitap okuma gereksinimi gereğince elimize aldığımız Romeo ve Juliet gerçekten söz sanatlarıyla insanları oldukça etkiliyor. Kendimle yetinmedim, şiir seven eş dost kim varsa, bazı bölümleri onlara da okuttum ve hepsinden duyduğum çok harika sözler olduğu. Dostlar, aramızda varsa genç kardeşlerimiz onlar bu söz sanatlarını iyi bellesinler, bir gün lazım olacak 🙂

Romeo ve Juliet‘in etkisiyle, bu oyunu tiyatro da da görmek isterim, insan bu sözleri, bu duyguyu bir de canlı performans ile görmek istiyor. Zamanında kim bilir nasıl etki bıraktı bu oyun. Bir şey daha dikkatimi çekti, bu oyun kitabı sayesinde bilmediğim bir sürü yeni şey öğrendim, hep yunan mitolojisinden isimler tanrılar duyardık, ama William Shakespeare bizlere Roma mitolojisinden tanrılarla tanıştırıyor ve bizlere yeni ufuklar açıyor.

Sonuç olarak okuması keyifli, insanı sıkmayan, kültürel gelişimi için oldukça önemli bir eseri okumanızı tavsiye ediyoruz.

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir