Zeki Kanmaz – Bunları Biliyor Muydunuz

4 Ekim 2018

Sosyal medyada takipçi toplamak isteyenler genellikle, insanların bilmediği ilginç bilgileri bir foto haline getirir ve paylaşırlar, çoğu insan da merak eder ve bu tarz bilgileri okur ki, zaten ilgisini çekmeyen insan yok gibidir bu tür bilgilerin. Zeki Kanmaz‘da bizler bu tür bilgileri internette arayıp bulmayalım, elimize bir kitap alalım ve bu tür konularda ki merakımızı giderelim diye Bunları Biliyor Muydunuz? diye bir kitap çıkarmış.

Kitapta yüz kadar ilginç konu var, ortalama bir rüyanın 2-3 saniye sürdüğünü ama nedense bize uzun metraj film gibi geldiğini, bayanların bir zamanlar topuklu ayakkabıları, göğüs ve basenlerini daha ileri de çıkık göstermek için giydiğini gerçi hala da o sebeple giyen var, hayatımıza etki eden 3 elmadan birinin yani Newton’un yer çekimi kanununu farkettiği yaşın 23 olduğu, tarantula beslemenin belki de en zahmetsiz evcil hayvan olduğunu çünkü iki buçuk yıl yiyeceksiz yaşadığını ve bunun gibi bir dünya bilgi ilginizi çekiyorsa bu kitap sizler için oldukça eğlenceli olacak.

Bu tarz kitaplar, aynı zamanda çocuklarımız için de güzel bir okuma başlangıcı sayılabilir, okumaya teşvik etmek için bu tarz kitaplarla başlanması hem çocuklarımızın ilgisini arttırır, hem de hayrete düştükleri olayları daha derinlemesine incelemek ve mantığı kavramak için ön bir adım olacaktır.Kısaca küçük büyük kısaca tam bir aile kitabı.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir